Zbiorniki stalowe i zbiorniki fermentacyjne dla przemysłu

Usługi

Stal nierdzewna to jeden z najbardziej stabilnych chemicznie stopów. Nie wchodzi w reakcje z kwasami, nie rdzewieje i zachowuje swoje parametry nawet w krańcowych temperaturach. Jest to związane z zawartością chromu, który przy kontakcie z powietrzem wytrąca się ze stopu i tworzy na powierzchni niezauważalną warstwę. Zabezpiecza ona stal przed negatywnym wpływem wielu substancji chemicznych, a także podnosi jej wytrzymałość na niekorzystne warunki. Z tego powodu zbiorniki ze stali nierdzewnej są stosowane w wielu sferach przemysłu.

Zbiorniki nierdzewne w przemyśle kosmetycznym

Ze względu na to, iż stal nierdzewna nie reaguje z związkami chemicznymi używanymi w procesie wytwarzania kosmetyków, wyprodukowane z niej zbiorniki są na co dzień stosowane w tym przemyśle. Używa się ich zarówno do prowadzenia procesów produkcyjnych, jak i do magazynowania dużych ilości gotowych preparatów. Wspomniane wcześniej cechy powodują, że zbiorniki stalowe są także idealnym rozwiązaniem dla branży chemicznej oraz zakładów wytwarzających i przetwarzających paliwa.

Zbiorniki nierdzewne w sektorze spożywczym

Zbiorniki stalowe są często wykorzystywane w rozlicznych przedsiębiorstwach z szeroko pojętej branży spożywczej – w zakładach przetwórstwa czy też placówkach gastronomicznych. W piekarniach, browarach czy gorzelniach nierzadko spotyka się zbiorniki fermentacyjne również wykonane z tego materiału. Oferta podmiotów zajmujących się produkcją zbiorników nierdzewnych cieszy się powodzeniem w branży spożywczej głównie dlatego, że na takich pojemnikach nie powstaje osad, który sprzyja skażeniu ich zawartości dzikimi drożdżami czy drobnoustrojami.