Uszczelnianie okien – nie trać niepotrzebnie ciepła w domu

Usługi

Uszczelnianie okien Warszawa - dowiedz się więcej o tej usłudze

Stan techniczny okien w dużym stopniu rzutuje na komfort lokatorów. Okna ochraniają mieszkanie przed wilgocią i chłodem, ale też izolują je od ulicznego zgiełku. Nieprawidłowo wyregulowane bądź uszkodzone okna nie zapewniają odpowiednich warunków, co nie tylko niekorzystnie wpływa na zdrowie i samopoczucie domowników, ale również, ze względu na znaczną utratę ciepła, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najważniejsze powody ku temu, aby zatroszczyć się o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Doradzamy, jak działać w takiej sytuacji.

Nieszczelne okna – co warto wiedzieć?

Według specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien powinno się wykonać przynajmniej raz na 12 miesięcy. Nie wolno tego zaniedbywać, bo po tym czasie możliwe usterki mogą stać się na tyle poważne, że nie usunie ich prosta regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też drewniane można zidentyfikować po oporze podczas zamykania i otwierania. Im więcej wysiłku należy włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe zapewne są luzy i, w konsekwencji, utrata ciepła.

Jak przeprowadzić uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wykonanych z innych surowców, polega najczęściej na ich wyregulowaniu (w większości wypadków służy do tego śruba zlokalizowana na wewnętrznym boku ramy) oraz wymianie uszczelek, które w wyniku styczności z wiatrem, wysokimi i niskimi temperaturami, jak również wilgocią mogą już po kilku miesiącach utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga doświadczenia i fachowych umiejętności. Nie dysponując nimi, nie powinniśmy zaczynać pracy na własną rękę. Lepiej zrobimy zostawiając to profesjonalnej firmie zajmującej się uszczelnianiem okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa funkcjonują już nie tylko w Warszawie oraz innych dużych miastach, ale też i w małych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]