usługi druku 3D, przemysłowy druk 3D

Usługi dla konstruktorów i inżynierów – profesjonalny druk 3D

Technologie Usługi

Usługa drukowania 3D jest adresowana zarówno do przedsiębiorstw, jak i do osób fizycznych. Kto jest jej potencjalnym zleceniodawcą? Oferta takich usług jest kierowana przede wszystkim do osób zatrudnionych w wydziałach technicznych i badawczo-rozwojowych, inżynierów, konstruktorów, projektantów CAD oraz przedstawicieli pozostałych sektorów przemysłu. Każda osoba bądź firma, która potrzebuje prototypu bądź modelu koncepcyjnego wykonanego w technologii FDM, DMLS, PolyJet, oraz SLA, SLS, może zamówić tę usługę, o ile nie dysponuje własną drukarką 3D.

Wydruki 3D – jakie usługi oferuje CadXpert?

CadXpert – polski lider w branży profesjonalnych skanerów 3D oraz drukarek 3D – poza asortymentem oferuje też usługi, czyli:
– projektowanie 3D,
– drukowanie 3D,
– skanowanie 3D
Nie licząc wymienionych powyżej usług CadXpert oferuje też szkolenia (online i stacjonarne). Na stronie firmy znajdziemy również strefę wiedzy. Umieszczono tam zarówno merytoryczne artykuły od producentów urządzeń do druku 3D, jak i opracowane przez specjalistów CadXpert. CadXpert jest również organizatorem i pomysłodawcą sympozjów Forum Druku 3D.

Wydruk 3D w technologii SLA dla precyzyjnego prototypowania

Drukowanie 3D w technologii SLA to pierwsza, innowacyjna metoda wytwarzania prototypów. Ta technologia – zwana także stereolitografią – bazuje na fotoutwardzaniu kolejnych warstw płynnej żywicy wiązką lasera. Do kogo adresowana jest oferta wydruku 3D w technologii SLA? Do osób albo podmiotów, które potrzebują prototypów precyzyjnych, szczegółowo odwzorowanych, z zachowaniem dokładności proporcji. To technika, która zapewnia bardzo dobrą rozdzielczość druku i druk gładkiej powierzchni, detali, wyrazistych konturów oraz bardzo wąskich elementów.

Technologia SLS – druk 3D sproszkowanym poliamidem

Technologia druku 3D metodą SLS przebiega na analogicznej zasadzie jak zaprezentowana powyżej technika SLA. Również tutaj nakładane są kolejne warstwy tworzywa – w tym przypadku są to warstwy poliamidu w proszku. Jakie są najistotniejsze zalety tej techniki druku 3D? Technologia SLS ma pokaźny potencjał produkcyjny. Technologia spiekania proszku poliamidowego przy pomocy lasera zapewnia trwałość chemiczną i mechaniczną oraz dokładność konturów.

FDM – druk 3D w bardzo dobrej cenie

Najpopularniejszą metodą drukowania 3D jest FDM – za jej popularnością stoi bardzo dobry stosunek jakości do kosztów, a także opcja użycia materiałów w ogromnej gamie kolorystycznej. W trakcie druku metodą FDM na model nakładane są stopniowo warstwy materiału termoplastycznego – przy czym można wybrać grubość warstwy. Druk 3D FDM jest realizowany przede wszystkim przy pomocy drukarek 3D MakerBot i urządzeń profesjonalnych Stratasys. Z tej metody druku korzystają osoby, które potrzebują prototypów bądź modeli koncepcyjnych.

Nasze dane teleadresowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]