Podróż samolotem? Auto zostaw na parkingu długoterminowym

Transport, logistyka, spedycja Usługi

Podróż samolotem startującym z innego miasta potrafi stać się źródłem sporych trudności. Najpoważniejszym będzie niewątpliwie kwestia dojechania na lotnisko. Jeżeli wszak nie dotarliśmy do atrakcyjnych połączeń kolejowych, zwykle musimy dotrzeć na lotnisko własnym samochodem. Związane jest to niestety z potrzebą zaparkowania auta we właściwym miejscu – czyli takim, gdzie nie będziemy bać się mandatu ani wandali. W takich sytuacjach trafionym wyjściem będzie na pewno wynajęcie stanowiska na parkingu długoterminowym. Na czym zatem opiera się taka usługa? Czego stawiając na nią powinniśmy się spodziewać?

Parking długoterminowy – jak zarezerwować?

Reguły korzystania z tej usługi będą naprawdę łatwe – stanowisko na parkingu możemy najczęściej zarezerwować przez internet. W oknie na stronie firmy wystarczy zaznaczyć właściwy termin, a potem zlecić przelew. Po dojechaniu do miejscowości z portem lotniczym miejsce będzie już przygotowane, a w większości przypadków przedsiębiorstwo zagwarantuje nam też transfer do terminalu. Parking długoterminowy zazwyczaj nie jest związany ze sporymi kosztami – dzień postoju to wszak wydatek kilkunastu złotych, jednak należy zaznaczyć, iż ceny są tym niższe, im dłuższa będzie nasza podróż.

Parking długoterminowy – których opcji oczekiwać?

Najważniejszym z atutów pozostawienia auta na parkingu długoterminowym jest fakt, iż są to obiekty strzeżone – nie musimy więc martwić się ochroną naszego pojazdu, który poza tym jest wtedy dodatkowo ubezpieczony. Firmy posiadające parkingi długoterminowe przy lotniskach zwykle oferują również mnóstwo usług dodatkowych, które na pewno usprawnią zaplanowanie podróży – między innymi wspomniany przed chwilą transfer czy też możliwość załadowania akumulatora po długim parkowaniu oraz dopompowania kół. Przed podróżą najczęściej mamy również możliwość zmierzenia bagażu i dzięki temu ustrzeżenia się dodatkowych opłat.