Osiągnij wszystkie zamierzone cele – o profesjonalnym coachingu

Usługi

Szukasz korzystnej oferty sesji coachingowych? Znakomicie trafiłeś! Skieruj się na janklusak.pl

Pełne wykorzystanie własnych możliwości może okazać się problematycznie. Nieraz źródłem trudności są kwestie psychologiczne, innym razem zwyczajnie brakuje nam motywacji. Bez względu na powód, tego rodzaju problemy bywają naprawdę uciążliwe i właściwie hamują rozwój zawodowy czy osobisty. Co więcej, przezwyciężenie ich bez pomocy osób trzecich jest wyjątkowo trudne, a nieraz wręcz niemożliwe. Z tej przyczyny powinno się skorzystać z doświadczenia profesjonalistów. Tym bardziej, iż techniki wykorzystywane współcześnie przez coachów w szeregu kazusów są niezmiernie efektywnym instrumentem w usunięciu przeszkód stojących na ścieżce do osiągnięcia zamierzonych celów.

Profesjonalny coaching. Jak wygląda praca z coachem?

Współpraca z coachem rozpoczyna się od poznania się obu stron. Aby osiągnąć zakładane rezultaty, na początku najważniejsze jest z całą pewnością uformowanie swoistego typu relacji oraz obopólnego zaufania. W trakcie pierwszych rozmów – które mogą odbywać się przez telefon lub za pomocą popularnych komunikatorów internetowych – coach pozna też cele, cechy charakteru i możliwości swojego klienta, a także ustali z nim plan działania. W toku współpracy najczęściej przeprowadza się kilka sesji coachingowych, które trwają 90 minut. Zamykające spotkanie to natomiast okazja do ewaluacji działań oraz sprawdzenia, jak klient upora się z konkretnymi problemami na własną rękę. To, które problemy będą omawiane podczas sesji coachingowych jest uzależnione od ambicji klienta – może to być spotęgowanie jego wydajności bądź podwyższenie szeroko rozumianego zadowolenia z życia.

Czy opłaca się skorzystać z coachingu?

Na profesjonalny coaching można zdecydować się w rozlicznych przypadkach. Jedną z najpoważniejszych pobudek uzasadniających zwrócenie się o pomoc coacha, jest pragnienie całkowitego zagospodarowania skrytego potencjału w celu poszerzenia kwalifikacji personalnych bądź zawodowych. Coach psycholog potrafi też realnie wspomóc nas w podniesieniu komfortu życia, np. ucząc, jak oswajać niepokoje lub zwiększając stopień zadowolenia.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]