Kontener na gruz – zamów gdy prowadzisz remont

Usługi Usługi branży budowlanej

Wiele odpadów nie powinno trafić do zwykłego pojemnika. Idzie tu przede wszystkim o te, które produkowane są w toku różnego rodzaju prac ogrodowych i budowlanych, opróżniania poddasza bądź piwnicy oraz odśnieżania. Odpady takie jak gruz, stare meble, elementy stolarki podłogowej lub otworowej, śnieg lub opony powinny trafić do specjalnego kontenera dostarczonego na czas wykonania prac. Jak jednak go zamówić? Który spośród oferowanych modeli kontenera będzie w naszym przypadku najodpowiedniejszym rozwiązaniem?

Kontenery na gruz – rodzaje i kubatura

Wybierając kontener, należy skupić się głównie na jego objętości. Jeśli ta okaże się zbyt mała, zwyczajnie nie zmieszczą się w nim wszystkie odpady wytworzone w trakcie prac. Jeżeli natomiast wybierzemy za duży kontener, poniesiemy niepotrzebne koszty , bowiem cena wynajmu jest uzależniona m.in. od jego kubatury. Duże kontenery na gruz i inne śmieci mają pojemność dochodzące do kilkunastu m3. W większości prac remontowych w zupełności wystarczające będą jednak kontenery o objętości 6 m3 – bez problemu pomieścimy w nich gruz, rozmontowane okna i ościeżnice, a także skute płytki ceramiczne i zdjęte panele podłogowe.

Kontener na gruz – jak go wynająć?

Kontener na gruz możemy wypożyczyć od podmiotu zajmującego się transportem i recyklingiem odpadów. Przedsiębiorstwa tego rodzaju działają nie tylko w największych polskich miastach, takich jak Wrocław czy Kraków, ale także w mniejszych miejscowościach. Firma dostarcza kontener w określone miejsce. Pojemnik należy zapełnić w ustalonym w umowie okresie. Jeśli nie dotrzymamy terminu, dostawca kontenera może nałożyć kolejne opłaty. Po napełnieniu firma odbiera od nas kontener wraz z zawartością, która następnie podlega utylizacji.