Komunia w sali czy w domu? Sprawdź nasze porady

Usługi

Szukasz szczegółowych wiadomości o aktualnej ofercie lokalu na komunię w Krakowie? Doskonale trafiłeś! Skieruj się na https://palacradziwillow.pl/oferta/przyjecia-okolicznosciowe/komunia/.

Przyjęcie komunijne jest dla pociechy równie oczekiwanym zdarzeniem, co sam ceremoniał przyjęcia sakramentu. Nie powinno to dziwić, jako że to najczęściej pierwsza faktycznie poważna biesiada rodzinna, na której dziecko wie, iż cała uwaga skoncentrowana jest wyłącznie na nim. Stąd też rodzice chcą, żeby ten dzień utrwalił się na lata w jego pamięci.

Lokal na komunię – szukaj natychmiast jak zostanie wyznaczony termin wydarzenia

Jeszcze przed fazą rozsyłki zaproszeń na sakrament rodzice powinni wiedzieć czy ugoszczą rodzinę we własnym mieszkaniu czy konieczne będzie zarezerwowanie lokalu. Obiad dla zaproszonych w mieszkaniu jest na ogół możliwe wówczas, jeśli planujemy uroczysty obiad wyłącznie dla najbliższej kilkunastoosobowej rodziny, jednak to już nieczęste przypadki. Przyjęcia komunijne przeistoczyły się w ostatnich dekadach w huczne eventy rodzinne, w których bierze udział nawet do stu gości, stąd też często odbywają się w domach weselnych i restauracjach. Jeżeli chcemy zabukować najodpowiedniejszy lokal, warto rozpocząć poszukiwania sali, zaraz po tym jak zostanie ustalona data komunii. W sezonie komunijnym znaczną trudnością może stać się również znalezienie wolnej firmy cateringowej, toteż zalecamy wybrać takie miejsce na organizację obiadu, które współpracuje na stałe z doświadczonym dostawcą cateringu, specjalizującym się w przygotowaniu menu na komunię. Niezbędne jest także to, by lokal na przyjęcie komunijne zlokalizowany był tak, aby przejazd wszystkich gości z kościoła był wygodny oraz szybki.

Organizacja przyjęcia komunijnego – a może okazjonalna sesja zdjęciowa w ogrodzie?

Pomyśl o zatrudnienie fotografa, który utrwali ku pamięci ten dzień – nie tylko obrządek w kościele, ale też odbywający się później obiad dla gości. Obyczajem stały się także stylizowane sesje zdjęciowe pociechy w szacie komunijnej oraz jego wspólne fotografie z rodzicami chrzestnymi i rodziną. Lokalu na komunię powinna więc oferować zjawiskowe, zadbane pomieszczenia. Dodatkowym atutem będzie możliwość skorzystania z przylegającego ogrodu, w którym przy słonecznej pogodzie można będzie wykonać sesję zdjęciową pod gołym niebem. Opcja skorzystania z ogrodu to dodatkowa atrakcja dla kilkuletnich gości imprezy komunijnej – jeżeli będzie ich wielu, wypada wziąć pod uwagę skorzystanie z usług animatora, który urozmaici dzieciom czas rozmaitymi zabawami.
Rzecz jasna, goście przyjęcia komunijnego kupią podarki dla dziecka. Rodzice zazwyczaj zgadzają się na całkowitą dowolność z tym zakresie. Jakkolwiek nie będzie w źle odbierane, jeżeli zaznaczymy w zaproszeniu, iż nie życzymy sobie niektórych rodzajów podarunków, przykładowo zabawek-pistoletów czy drogiej biżuterii.

Nasze dane teleadresowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]