Jak wyglądają badania psychologiczne kierowców

Usługi

Zleć badania psychologiczne kierowców Bielsko na http://www.testybielsko.pl

Badania psychologiczne mają wyjątkowo szerokie zastosowanie. To nie tylko sposób lepszego poznania siebie, ale także poznania cech psychologicznych jednostki, które niezbędne są do pełnienia określonych prac. Spośród tych badań wyróżnia się między innymi badania psychologiczne kierowców.

Na czym polegają badania psychologiczne kierowców?

Ci, którzy muszą poddać się badaniom psychotechnicznym, w wielu wypadkach bardzo się ich obawiają. Jak się jednak okazuje, naprawdę nie ma czego. Komplet badań składa się z testów osobowościowych, testów inteligencji, wywiadu psychologicznego oraz testów aparaturowych, które pozwalają ocenić między innymi szybkość reakcji. Testy służące do pomiaru inteligencji mają za zadanie ocenić zdolności intelektualne jednostki poddawanej badaniu. Testy osobowościowe badają cechy charakteru. Określają między innymi neurotyzm, intro- oraz ekstrawersję i psychotyzm. W wypadku testów aparaturowych specjalista sięga po wirometr, aparat krzyżowy, stereometr, miernik czasu reakcji oraz ciemnię. Testy nie wymagają żadnego wcześniejszego przygotowania. Osoby, które noszą okulary, powinny jedynie pamiętać, aby wziąć je na badanie.

Badania psychologiczne kierowców – kto musi je wykonać?

Badania kierowców obejmują między innymi kandydatów na kierowców zawodowych kategorii C1, C1+E, C, C+E, D1, D1+E, D oraz D+E. Przechodzić muszą je również osoby, które chciałyby wykonywać zawód egzaminatora i instruktora nauki jazdy. Są wymagane w przypadku kandydatów na operatorów wózków widłowych oraz kierowców taksówek. Trzeba dodać, że przejść je muszą też ci kierowcy, którzy stracili prawo jazdy na skutek prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu. Ważność takich badań jest różna w zależności od kategorii osób, które je przechodzą. I tak na przykład w przypadku kierowców planujących odzyskać prawo jazdy po utracie dokumentu za prowadzenie pojazdu po spożyciu napoi alkoholowych badania te są bezterminowe. Trzeba wykonać je tylko raz.

Nasze dane teleadresowe:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]