Doradztwo HR – dlaczego warto z niego skorzystać?

Usługi

Potrzebujesz więcej informacji o doradztwie personalnym Kraków? Dobrze trafiłeś! Zajrzyj w to miejsce

Część działań zaplanowanych przez dział HR może wyjść poza możliwości danej firmy. Problem okazuje się wyjątkowo poważny, gdy jakiś projekt obejmuje zagadnienie do tej pory obce pracownikom i zakłada dużo niewiadomych. Nie bez znaczenia dla sprawności poprowadzenia danego procesu jest stopień zaawansowania zamierzenia i, w konsekwencji, wiedza konieczna do jego ukończenia. W związku z tym w szeregu przypadków niezastąpione okaże się wsparcie zewnętrznych specjalistów, którzy, w zależności od potrzeb, mogą świadczyć doradztwo w wskazanych fazach projektu lub podjąć się zarządzania całością. W jakich sytuacjach przedsiębiorstwa winny skorzystać z usług doradztwa HR?

Doradztwo HR – kierowanie przeprowadzeniem całego projektu bądź jego etapami

Po wsparcie proponowane w ramach doradztwa HR, firmy sięgają w przeróżnych okolicznościach. Jednym z najistotniejszych aspektów tego typu współpracy jest sprawdzenie poziomu satysfakcji zatrudnionych. Żeby jego podsumowanie było wiarygodnei pomocne przy opracowywaniu strategii, konieczne jest zastosowanie adekwatnych procedur zbierania danych oraz ich trafna analiza. Prócz tego podmioty często zatrudniają doradcy personalnego, by zlecić mu przeprowadzenie wszelkiego typu audytów – przede wszystkim odnośnie komunikacji wewnętrznej. Jak już nadmieniliśmy, funkcja doradcy HR w całym procesie bywa różnorodna. Niekiedy ma on rolę project managera, kierującego całym procesem od podstaw, innym razem zaś jest tylko konsultantem merytorycznym, dającym wszechstronne wsparcie w przypadku ewentualnych komplikacji.

Doradztwo HR – jak znaleźć właściwego specjalistę?

Sukces kroków rozpoczynanych we współpracy z doradcą HR w głównym stopniu zależy od tego, jakie umiejętności opanował dany specjalista. Podczas poszukiwania doradcy HR powinno się przyjrzeć się przede wszystkim jego doświadczeniu. Warto sprawdzić to, dla jakich podmiotów dotychczas pracował i, co kluczowe, jakie zadania dla nich wykonywał.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]