Detektyw – pomoże nie tylko zdradzonym małżonkom

Usługi

Usługi prywatnych detektywów cieszą się coraz większą popularnością. Decydujemy się na na ich wynajęcie nie tylko w przypadku problemów rodzinnych. Ich usługi okazują się pomocne także dla przedsiębiorców – umożliwiają np. zweryfikowanie czy pracownik będący na L-4 faktycznie jest niezdolny do pracy lub czy informacje zawarte przez niego w zgłoszeniu o pracę są zgodne z prawdą. Warto zatem powiedzieć kilka słów na temat tego, jakie umiejętności powinien posiadać prywatny detektyw i w rozstrzygnięciu których spraw może być pomocny.

Detektyw – zawód tylko z licencją

Nie wszyscy mogą wykonywać pracę detektywa. Aby legalnie wykonywać ten zawód, trzeba dysponować stosowną licencją, która wydawana jest po zdaniu państwowego egzaminu. Miejmy jednak na uwadze, że osoby podchodzące do egzaminu muszą także spełnić uprzednio wskazane wymagania. Najważniejsze z nich to posiadanie co najmniej średniego wykształcenia, świadectwa o nieposzlakowanej opinii wydanego przez komendanta miejskiego lub powiatowego Policji i obywatelstwa któregoś z krajów należących Unii Europejskiej. Wymogiem jest też niekaralność, a odnośnie byłych funkcjonariuszy Policji – brak zwolnienia dyscyplinarnego. Co ważne, kandydaci na detektywów muszą mieć ukończone 21 lat.

W jakich przypadkach poprosić o pomoc detektywa?

Większość zleceń, realizowanych przez detektywów dotyczy wszelkiego typu kwestii rodzinnych. Do agencji detektywistycznej możemy zwrócić się m.in. kiedy podejrzewamy, że nasz małżonek jest niewierny lub nie mamy pewności, czy drugi rodzic naszego dziecka odpowiednio sprawuje nad nim opiekę. Detektyw pomoże nam też ustalić rzeczywistą wysokość zarobków byłego małżonka, co okaże się bardzo przydatne podczas spraw mających ustalić wysokość zasądzonych alimentów.