Czego dowiemy się na kursie z ochrony danych osobowych?

Usługi

Pierwszym oficjalnym aktem w naszym kraju, jaki dotyczył kwestii danych osobowych była Ustawa o Ochronie Danych Osobowych, która zaczęła obowiązywać w 1997. Również dziś definiuje ona ów termin oraz mówi, jak powinniśmy ich używać. Według aktu dane osobowe to każde dane, które umożliwiają zidentyfikowanie konkretnego człowieka bez złożonych działań. Do danych osobowych zakwalifikować możemy więc wiek, nazwisko i imię oraz miejsce zamieszkania, ale też te określane jako dane wrażliwe – m. in. informacje o możliwych wyrokach, religii oraz stanie zdrowia. O ich ochronę należy zatroszczyć się tym bardziej, że dzięki internetowi ich pozyskanie oraz przetwarzanie jest banalnie łatwe.

Kurs z ochrony danych osobowych dla firm

Dane osobowe posiadają każdego rodzaju firmy. Niektóre dysponują tylko danymi swoich współpracowników, inne zaś uzyskują dostęp również do danych klientów. We obu sytuacjach specjaliści, którzy się z nimi stykają powinni przejść odpowiednie kursy z ochrony danych osobowych, podczas których dowiedzą się, w jaki sposób zapewnić im bezpieczeństwo. Jest to naprawdę ważne, bowiem po zauważeniu zaniedbań GIODO ma prawo nałożyć poważne sankcje – nie tylko finansowe, lecz w najcięższych przypadkach również więzienia.

Na czym polega kurs z ochrony danych osobowych?

Szkolenie z ochrony danych osobowych jest adresowane do wszelkich pracowników zarządzających takimi informacjami – są to między innymi pracownicy kadr, składnic akt bądź do spraw rekrutacji. W jego cenę zaliczają się także broszury pomocnicze, przez które uczestnicy szybciej przysposobią wiadomości. Po ukończeniu szkolenia, podczas którego dowiedzą się, jak zagwarantować bezpieczeństwo danych, kursanci otrzymują specjalne świadectwa. Szkolenia z ochrony danych osobowych nie zajmują wiele czasu i zwykle zamykane są w tym samym dniu.