Co zrobić z rupieciami w piwnicy? Zleć wywóz mebli

Usługi

Chcesz zlecić wywóz starych mebli Kraków? Skieruj się tu.

Większość z nas z pewnością dobrze zna problem, jakie tworzą rzeczy, których od jakiegoś czasu już nie używamy, a których nie potrafimy się pozbyć z przeróżnych przyczyn. By nie zajmowały przestrzeni mieszkaniu, przeważnie przenosimy je do komórki lokatorskiej, na poddasze albo do piwnicy. Kłopot jednakże w tym, iż po jakimś czasie także te pomieszczenia stają się na tyle zapchane, iż codzienne korzystanie z nich bywa utrudnione. Dopiero to skłania większość z nas do przystąpienia do skrupulatnego sprzątania, stanowiącego okazję do tego, żeby pozbyć się nagromadzonych rzeczy. Takie duże porządki nierzadko urządzamy też, kiedy kupujemy zaniedbany dom lub dziedziczymy po kimś mieszkanie. Warto zatem posiadać wiedzę, co zrobić ze uzbieranymi przedmiotami i jak w mgnieniu oka wywieźć stare meble z mieszkania, piwnicy i poddasza.

Zleć odbiór starych mebli i nie mieszaj ich ze zwykłymi śmieciami

Śmieci takie jak popsute meble, sprzęty elektroniczne, fragmenty ram okien czy zdemontowane panele podłogowe lub ścienne nie mogą trafić do zbiornika zarezerwowanego na odpady zmieszane. Chcąc się ich pozbyć, możemy wybierać z trzech rozwiązań. Pierwsze to osobiste przewiezienie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednakże posiadania odpowiednio dużego samochodu. Drugie to poczekanie na gminną zbiórkę takich śmieci. Te odbywają się zazwyczaj raz na miesiąc – do czasu zbliżającej się zbiórki musimy więc zagospodarować miejsce na przechowanie rupieci o znacznej objętości. Najwygodniejsze jest trzecie wyjście – wynajęcie kontenera na śmieci, który po wypełnieniu odwiezie odnajmujący go podmiot. Zatroszczy się on także o zgodny z prawem recykling jego zawartości. Podmioty wynajmujące kontenery nierzadko oferują również profesjonalną pomoc przy sprzątaniu piwnicy, strychu lub całego domu.

Utylizacja mebli – powtórne użycie materiału

Jeżeli stare meble będą przewiezione do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych albo firmy zajmującej się się utylizacją zawodowo, nie będą spopielone ani nie trafią na wysypisko. Po zdemontowaniu ich na części podstawowe i posortowaniu ich wedle tworzywa, z jakiego zostały wykonane, mogą zostać ponownie przetworzone i posłużyć do stworzenia nowych sprzętów. Utylizacja mebli, a przede wszystkim drewna, z którego w większości się one składają, polega na ogół na ich przekształceniu w płyty wiórowe, które później stosuje się do produkcji kolejnych garderób, łóżek i regałów.

Nasze dane teleadresowe:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]