Rozwiązania dla biznesu – czym jest mass collect?

Usługi z zakresu finansów

Solidna porcja informacji o mass collect. Zobacz koniecznie!

Mass collect jest usługą, która pozwala na szybką weryfikację wpłat. Prezentujemy w skrócie, jak działa mass collect i jak ułatwia życie małym oraz dużym firmom.

Mass collect – korzyści z przypisania kontrahentom niepowtarzalnych numerów rachunków

Funkcja usługi mass collect jest zasadniczo niesłychanie prosta. Polega na nadaniu każdemu kontrahentowi unikalnego numeru rachunku, który jest jednocześnie jego symbolem identyfikacyjnym. Takie działanie jest użyteczne wszędzie tam, gdzie z miesiąca na miesiąc obsługiwana jest duża ilość klientów, czyli przykładowo w firmach dostarczających usługi telekomunikacyjne, w szkołach prywatnych oraz wszelkich działalnościach, gdzie używane jest płatności abonenckie (m.in. w siłowniach). Opłaty przesyłane w usłudze mass collect trafiają na konkretny rachunek firmowy, jednak uprzednie przypisanie kontrahentom unikalnych numerów rachunków pozwala na ich sprawniejszą identyfikację, niezależnie o tego, jaki sposób wybrali oni do dokonania wpłaty (przelew z karty, przelew pocztowy albo standardowy przelew). Wykorzystanie mass collect wiąże się również z szybszym księgowaniem wpłat niż w przypadku księgowania ręcznego, a przy tym wyeliminowaniem możliwych błędów, które mogą wyniknąć w czasie tej czynności.

Bieżące monitorowanie wpływających opłat – plusy mass collect

Choć mass collect nie jest w tej chwili proponowana we wszystkich bankach (mają ją m.in. Bank Pekao i ING Bank Śląski) warto rozważyć jej zastosowanie w firmie, nawet takiej, która miesięcznie obsługuje mniej niż setki dokumentów księgowych. Zastosowanie mass collect przynosi wszak pewne korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników działu księgowości, opcja połączenia z systemem finansowo–księgowym (a zatem łatwiejsze kontrolowanie przychodzących opłat) czy integracja z aplikacjami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na połączenie z systemem mass collect banku, ale posiada również funkcję przesyłania powiadomień o nadchodzących płatnościach i windykacji, co po jakimś czasie skutkuje zwiększeniem terminowości u klientów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]