Euro w kantorach internetowych – bieżące przeliczniki i zalety takiej wymiany

Usługi z zakresu finansów

Na www.kantor.pl/euro-kurs-waluty poznasz aktualną ofertę wymiany euro na pln.

Euro to stosunkowo nowa waluta, ponieważ w postaci banknotów i monet pojawiła się w obiegu zaledwie na początku XXI wieku. Jest ona obecnie głównym środkiem płatniczym w większości krajów członkowskich Unii Europejskiej. Polska jeszcze nie spełnia wymagań, pozwalających przyłączyć się do strefy euro, co nie oznacza, iż nasi rodacy nie używają tej waluty regularnie, czy to zaciągając w niej kredyt bądź też dokonując zakupów za granicą.

Korzyści z wprowadzenia euro w krajach przynależących do Unii Europejskiej

Wprowadzenie euro w krajach będących członkami UE zauważalnie uprościło życie większości mieszkańców Europy, tak w sferze biznesowej, jak i prywatnej. Jednolita waluta oznacza bowiem mniejszy problem z oszacowaniem prawdopodobnego zysku czy też kosztu podczas planowania np. transakcji w handlu międzynarodowym, co wcześniej powodu nieprzewidywalnych wahań kursów między walutami wielokrotnie mogło okazać się nieudaną estymacją. Zamieszkanie w strefie euro wpływa również na wolność podróżowania obywateli państw członkowskich, którzy w zasadzie w większości przypadków nie muszą pamiętać o zaopatrzeniu się w wystarczającą ilość banknotów w obcej walucie w trakcie urlopu za granicą. Teraz potrzebna im po prostu ich aktualna karta płatnicza, a korzystając z niej za granicą, nie muszą przejmować się już wysokością spreadów nakładanych przez bank przy każdej płatności.

Wymiana pln na euro w kantorze online – błyskawiczna i wygodna transakcja

Polska, pomimo przynależności do UE od 2004 roku, do tej pory nie sprostała wszystkim wytycznym pozwalającym na wprowadzenie euro jako obowiązującej waluty. Nie ma to jednakże wpływu na to, iż jako obywatele państwa członkowskiego Unii Europejskiej na co dzień prowadzimy interesy oraz kupujemy w euro. Osoby często dokonujące przelewów w tej walucie mogą na bieżąco monitorować aktualny kurs euro na stronach kantorów online, a zarazem także szybko wymienić złotówki na euro bez potrzeby wizyty w banku. Wymiana euro przez internet ze względu na niższe spready jest korzystniejsza oraz łatwiejsza, gdyż może zostać zlecona w dowolnej godzinie dnia (także w środku nocy!), a wymiana waluty dokonywane jest po kursach aktualizowanych na bieżąco, a nie – jak to przeważnie jest przyjęte w bankach oraz kantorach tradycyjnych – na podstawie średniego kursu z ubiegłego dnia.

Nasze dane teleadresowe:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]