Chwilówka czy bank – gdzie wziąć kredyt gotówkowy

Usługi z zakresu finansów

Kredyt gotówkowy jest na pewno jedną z najczęściej zamawianych usług bankowych. Nie ma w tym rzecz jasna nic zaskakującego, bo możemy pożyczyć w ten sposób już niewielkie sumy – w niektórych bankach najmniejsza stawka kredytu gotówkowego to pięćset PLN. Może on również być formą sfinansowania poważniejszych zakupów, bowiem zazwyczaj jego maksymalna kwota to nawet sto tysięcy złotych, ale osoby o największych zarobkach – na przykład prawnicy – mają szansę uzyskać nawet 500 tysięcy złotych. Ceny kredytu gotówkowego zależą przede wszystkim od zdolności kredytowej wnioskodawcy i mogą wahać się od 8 do aż 16 procent. Co oprócz tego należy na jego temat wiedzieć?

ABC kredytu gotówkowego

Jak możemy wywnioskować z materiałów reklamowych, kredyty gotówkowe są osiągalne dla wielu chętnych. Wniosek, jaki przedkładamy jest bezzwłocznie analizowany, przez co fundusze otrzymujemy maksymalnie po kilku dniach, a dzięki niedużym wymaganiom, mają szansę uzyskać go nawet klienci z niskimi dochodami. To niestety nie oznacza, że kredyt gotówkowy będzie przyznany wszystkim, bo tak jak przy innych rodzajach kredytu, bank sprawdzi zdolność kredytową. Środki zdobyte dzięki kredytowi gotówkowemu można przeznaczyć na dowolny cel – zarówno na zakup akcesoriów RTV, jak i auta czy sfinansowanie wymarzonego wyjazdu.

Kredyt gotówkowy bez niebezpieczeństwa

Rozważając wzięcie kredytu gotówkowego, musimy uświadomić sobie, iż łatwo wtedy o pomyłki, a ich efektem okazują się zwykle duże finansowe tarapaty. Z tego względu skorzystanie z konkretnej oferty musimy starannie przeanalizować, porównując tak oprocentowanie, jak i pozostałe koszty – na przykład prowizję czy ubezpieczenie. Najlepszym rozwiązaniem z pewnością będą zatem usługi profesjonalnego doradcy kredytowego, który wybierze kredyt właściwy dla naszych zarobków, abyśmy mogli spłacić go bez większych komplikacji.