domy z drewna Kraków, ekologiczne domy drewniane

Zalety ekologicznych domów drewnianych

Usługi branży budowlanej

Jeszcze jakiś czas temu bardzo dużą popularnością wśród Polaków cieszyły się domy murowane. Budowano na obszarze naszego kraju domy z cegły kształtem przypominające proste pudełka. Teraz wiemy już, że nie są to zbyt dobre rozwiązania. Z tego powodu naprawdę chętnie stawiamy na domy z drewna w tradycyjnym stylu. Wzorowane na klasycznym budownictwie górali mają naprawdę ogrom zalet.

Ekologiczne domy drewniane: dlaczego są przyjazne dla środowiska?

Domy z drewna od dawna traktowane są jako ekologiczne. Z jakiego powodu? Przede wszystkim drewno to surowiec odnawialny. Wiele drzew rośnie wprawdzie niezwykle wolno, ale nie brak plantacji, na których sadzi się je specjalnie z myślą o późniejszym wykorzystaniu w budownictwie. Do tego drewno jest całkowicie biodegradowalne. Oznacza to, że nie pozostają po nim nawet drobne toksyczne odpady, które wpływałyby negatywnie na otaczającą nas przyrodę. W domach wybudowanych z drewna nie stosuje się materiałów syntetycznych. Ze względu na świetne właściwości izolacyjne nie trzeba stosować styropianu, by taki dom ocieplić. Nie jest używana też papa. Dzięki temu domy z drewna w najmniejszym stopniu nie przyczyniają się do obniżenia kondycji otaczającego nas środowiska.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze posiadają plusy?

Domy tego rodzaju doskonale komponują się z naturalnym otoczeniem. Bardzo dobrze wyglądają w sąsiedztwie swojskiego krajobrazu czy majestatycznych gór. Panujący w nich mikroklimat gwarantuje najlepsze samopoczucie tym, którzy w takim domu mieszkają. W domach wybudowanych z drewna panuje odpowiedni poziom wilgotności powietrza. Jest ono również bardzo dobrze natlenione. Domy drewniane rewelacyjnie nadają się dla astmatyków, mających alergię i osób borykających się z innymi chorobami układu oddechowego. Są trwałe oraz bardzo piękne. Bez wątpienia zasługują na to, by zdecydować się właśnie na nie.

Nasze dane teleadresowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]