W jakich sytuacjach szalunki są niezbędne?

Usługi branży budowlanej

Kliknij tu, aby zaopatrzyć się w szalunki Kraków.

Szalunki to nic innego, jak forma o charakterze tymczasowym, którą najczęściej wykonuje się z desek. Może ona być zrobiona też z drewnianych płyt, które wykonana z drewna cechującego się niższą jakością. Niektóre firmy decydują się na zrobienie szalunku z elementów , które są metalowe, ale takie postępowanie nie jest zbyt częste. Deskowanie – bo właśnie tak również określa się szalunki – powoduje, że mieszanka, która jest wylewana, uzyskuje oczekiwaną formę. Szalunki usuwa się po zastygnięciu mieszanki. Dzięki szalunkom można również skutecznie podtrzymać zbrojenie, które zostało wykonane aż do momentu, kiedy wylana mieszanka odpowiednio stwardnieje.

Szalunki – jak się je wykonuje?

Wszelkie konstrukcje z wykorzystaniem betonu wykonuje się na budowie w specjalnych formach, czyli właśnie szalunkach. W początkowym etapie prac konieczne jest zrobienie szalunku, który następnie zostaje zalany odpowiednio dobraną mieszanką betonu. W niektórych przypadkach konieczne jest wykonanie zbrojenia. Wykonuje się je przed wylaniem betonowej mieszanki. Szalunki wyjmuje się dopiero wówczas,gdy mieszanka porządnie zastygnie. Na ogół niezbędne jest do tego od około dwóch do aż czterech tygodni. Szalunki robione są na przykład w przypadku fundamentów, wykonanych z betonu cokołów ogrodzeń oraz sufitów z żelbetonu. Cechują się więc naprawdę szerokim zastosowaniem, a budowa bez nich nie przebiegałaby tak szybko.

Szalunki – jakie elementy niezbędne są do wykonania szalowania?

Do przeprowadzenia szalowania wymagana jest sklejka szalunkowa. Potrzebne są również profesjonalne podpory oraz dźwigary. Często zdarza się, że małe firmy budowlane nie dysponują własnym systemem szalunkowym. Wówczas wyjściem okazuje się być skorzystanie z pożyczonego sprzętu, który oferują firmy , które specjalizują się w zaopatrywaniu zakładów budowlanych w mocowania, dźwigary oraz sklejkę.

Nasze dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]