okna drewniane

Przewaga okien drewnianych nad innymi wyrobami

Usługi branży budowlanej

Drewniane okna najczęściej preferowane są nie tylko ze względu na wysokie walory estetyczne, lecz także na ich odporność. Ten ekologiczny surowiec zapewnia piękny wygląd, który pozostaje niezmienny przez długie lata. Jednakże nie tylko piękno jest wielkim atutem tego rodzaju elementów. Jakie są jeszcze powody, dla których jest to dobry wybór, nawet w przypadku, gdy ich koszt jest nieco wyższy niż okien z PCV?

Okna drewniane – niezwykłe piękno naturalnego surowca

Każdy fan drewnianych przedmiotów, zwłaszcza tych związanych z aranżacją wnętrz, podkreśla niepowtarzalny klimat, jaki zaprowadza w otoczeniu drewno. Można także wybierać spośród wielu gatunków drewna, które miewają przeróżny wygląd, odcienie czy rozmaitą fakturę, co stwarza duże możliwości wyboru oraz można dzięki temu zaspokajać najróżniejsze oczekiwania i gusta. Drewno jest też bardzo ciepłe, kojarzy się z przytulnym domem, może być zatem świetnym materiałem do wytwarzania najróżniejszych elementów dekoracyjnych.

Dodatkowe istotne walory okien drewnianych

Ten wyjątkowy naturalny materiał stwarza olbrzymie możliwości jeżeli idzie o produkcję okien. Przybierają one rozmaity wygląd oraz stylistykę. Drewno można malować na dowolne kolory, a ponadto obrabiać, tworząc niepowtarzalne kształty. Jedynie drewno nadaje się do odnawiania zabytkowych budynków, doskonale spisuje się również w przypadku osób mających alergie. Nie posiada żadnych chorobotwórczych substancji, a nawet pozytywnie działa na zdrowie mieszkańców, poprawiając mikroklimat domu. Do tych zalet trzeba jeszcze dodać to, że istnieje wiele dobrych metod wydłużania trwałości okien drewnianych, a także fakt, że materiał ten jest na wskroś ekologiczny, zarówno jeśli mówimy o jego pozyskiwaniu, jak również utylizacji, który to proces jest bardzo łatwy oraz nie zagraża środowisku. Wszystko to sprawia, iż okna drewniane są bardziej godne polecenia aniżeli okna wykonywane z PCV lub plastiku.

Nasze dane teleadresowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]