Do czego służą podpory stropowe?

Usługi branży budowlanej

Podporę stropową kupisz na sklep.abcszalunki.pl/18-podpory-stropowe.

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niewykonalna. Jak się je wykorzystuje? Dlaczego opłaca się wynająć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – typy i jej przeznaczenie

Wśród szalunków wyróżniamy podpory stropowe oraz deskowania do wykopów i ścienne. Ten pierwszy typ stosowany jest do podtrzymywania stropów – dzięki temu tymczasowemu elementowi konstrukcyjnemu możliwe jest pokrycie stropu cementem i właściwe jego uformowanie. Ważną funkcję pełnią również stoliki szalunkowe oraz drewniane dźwigary – niezastąpione w czasie wykonywania robót budowlanych. Podpory szalunkowe produkowane są ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję regulacji wysokości, co pozwala używać ich w rozmaitych sytuacjach. Zazwyczaj na rynku można dostać podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów albo od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – najpopularniejsi producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe cechują się wysoką trwałością, są także proste w montażu, a możliwości użycia ich w budownictwie są ogromne. Wśród wiodących producentów wyróżniamy podpory Peri, szalunki Altrad, jak również elementy produkowane przez firmy Olan, Hunnebeck czy Pionart. Na szczególną adnotację zasługują podpory Peri, które wyróżniają się imponującą jakością, przemyślaną strukturą oraz prekursorskimi rozwiązaniami. Podpory stropowe Peri są przystosowane do użytkowania nawet w trudnych warunkach. Obecnie mnóstwo firm budowlanych decyduje się na wypożyczenie systemów szalunkowych – przystępne ceny powodują, że usługi te stają się coraz popularniejsze. Dzięki wynajęciu podpór stropowych można także oszczędzić czas.

Nasze dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]