Baseny kąpielowe i akcesoria – co można wybrać?

Usługi branży budowlanej

Dowiedz się więcej o basenach kąpielowych na www.baseny.kapielowe.pl

Basen kąpielowy prawie zawsze kojarzy się z prestiżem, lecz jest to także ogromna wygoda, sposób na uprawianie sportu czy odpoczynek. Na posiadanie basenu więc na pewno warto się zdecydować, pamiętając jednak, by stawiać tylko na najlepsze rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, wybudowane i konserwowane przez profesjonalną firmę to pewność ich funkcjonalności oraz solidności.

Jakie baseny kąpielowe można wybrać?

Baseny dzielą się na baseny do użytku profesjonalnego, na przykład do ośrodków spa czy obiektów sportowych, a także baseny prywatne – przydomowe, ogrodowe czy wewnętrzne. Podział na baseny zewnętrzne i wewnętrzne to kolejne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych konieczne jest postawienie hali basenowej, która musi spełniać określone warunki, na przykład dotyczące wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową czy wilgotności powietrza. Zatrudnienie profesjonalistów jest więc niezbędne do jego budowy.
Poza tym do wyboru jest wielka liczba rodzajów basenów. Dostępne są różne kształty: okrągłe czy ósemkowe, baseny prostokątne, płytkie brodziki czy podłużne baseny typu fast lane, doskonałe dla fanów pływania oraz zwolenników dbania o formę. Dostępne są również baseny o różnych konstrukcjach, na przykład modele, które mają niecki w całości wpuszczane w ziemię bądź też obniżony poziom wody, co prezentuje się niezwykle atrakcyjnie.

Dodatkowe akcesoria do basenów kąpielowych

Chcąc zmniejszyć wydatki, przy projektowaniu i budowie basenu można wybrać najprostsze rozwiązania, ale nie zawsze dodatkowe akcesoria generują wielkie wydatki. Efektownie prezentuje się na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, przez co uatrakcyjnia także halę basenową albo ogród. Doskonałym wyborem w przypadku basenów zewnętrznych jest zadaszenie, które wydłuża sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a ponadto daje dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny oraz zwierząt domowych. Jeżeli basen ma służyć przede wszystkim do wypoczynku, dobrze będzie wybrać specjalne schody. Tego rodzaju elementów jest jednak znacznie więcej – pewne zwiększają walory funkcjonalne basenu, inne zaś dodają mu luksusowego charakteru.

Nasze dane teleadresowe:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]