Zaatakowano Twoją stronę na WordPressie? Zleć usuwanie malware

Bezpieczeństwo Strony internetowe Usługi

Potrzebujesz zlecić czyszczenie malware WordPress? Skieruj się w to miejsce.

WordPress okazał się w ciągu ostatnich kilkunastu lat tak popularnym systemem zarządzania treścią, iż ilość witryn i sklepów internetowych tworzonych z jego zastosowaniem liczy się już w setkach milionów. Częstotliwość korzystania z tego CMS-a sprawia, że strony wykonane na WordPressie są popularnym celem ataków hakerskich. W sytuacji zainfekowania witryny, nieodzowne jest czyszczenie zawirusowanego WordPressa.

Komu powierzyć czyszczenie WordPressa po atakach hakerskich?

Logowanie na stronę jest zablokowane? Informacje zostały podmienione bez Twojej ingerencji? Na witrynie pojawiły się linki do obcych Ci adresów? A może strona internetowa rozsyła wiadomości-śmieci? To zaledwie kilka z możliwych przykładów wskazujących na zainfekowaną witrynę. W takim przypadku niezbędne jest natychmiastowa reakcja, aby zlikwidować źródło infekcji, a w konsekwencji przywrócić witrynę internetową do poprawnego funkcjonowania. Naprawa zainfekowanego WordPressa na ogół przekracza kwalifikacje osób, które codziennie parają się wyłącznie projektowaniem stron oraz sklepów internetowych na tym systemie zarządzania treścią, dlatego czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania lub po atakach cyberprzestępców należy zlecić ekspertom od tego typu działań.

Jak przebiega usuwanie malware WordPress?

Spece podejmujący się usuwania infekcji ze stron zaprojektowanych w WordPressie w obrębie swoich czynności naprawczych prowadzą skrupulatne sprawdzenie baz danych oraz plików strony. Weryfikują pliki wp-config oraz htaccess, a także kod zainstalowanych na stronie wtyczek oraz motywów. Podczas czyszczenia zainfekowanego WordPressa wdrażane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, które ograniczą ryzyko powtórnej infekcji. Jeśli długookresowa infekcja spowodowała dodanie strony do wykazu wykluczeń (między innymi w programach antywirusowych), po usunięciu wirusów z WordPressa specjaliści podejmują też wymagane działania w celu wykreślenia jej z tego rodzaju “czarnych list”. Regularne aktualizowanie CMS-a i stosowanych na stronie internetowej wtyczek jest niesłychanie istotne, bowiem likwidacja wszelkich następstw zawirusowania nie jest gwarancją, że podobna sytuacja nie nastąpi w przyszłości.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]