Nie narażaj strony na wirusy i ataki hakerskie – o utrzymaniu WordPress

Strony internetowe Usługi

Szukasz więcej wiadomości o WordPress aktualizacji? Dobrze trafiłeś! Wejdź na wpmagus.pl/uslugi/opieka-techniczna/.

WordPress, który powstał w głównej mierze jako platforma blogowa, błyskawicznie stał się jednym z najbardziej popularnych systemów zarządzania treścią. Dzięki temu, że łatwo można przyswoić sobie zasady posługiwania się nim, a zarazem jest niezwykle szybki, wykorzystuje się go w tej chwili do projektowania skomplikowanych stron firmowych oraz sklepów e-commerce. Niemniej jednak ten CMS bywa źródłem przykrych sytuacji, toteż istotną i konieczną usługą staje się aktualizacja WordPressa.

Dlaczego warto powierzyć aktualizowanie WordPressa specjaliście?

Podstawowym warunkiem bezpieczeństwa strony internetowej jest bez wątpienia zaktualizowanie jej do najnowszej edycji CMS-a. Częstokroć jednak przedsiębiorstwa po postawieniu strony zapominają o okresowym wdrażaniu kolejnych wersji CMS-a czy aktualizacji używanych wtyczek, przez co narażają witrynę na zainfekowanie przez wirusymalware lub ataki cyberprzestępców. Prócz tego, mimo że WordPress jest niezwykle łatwym CMS-em, jego aktualizowanie może skutkować akcydentalnymi problemami z właściwym funkcjonowaniem sklepu lub strony. Stąd też konieczne jest, by działanie to wykonał zawsze ktoś wtajemniczony w niuanse WordPressa, a jeśli nie mamy w firmie oddziału technicznego, zaleca się powierzyć aktualizację WordPressa zewnętrznemu ekspertowi.

Do kogo kierowana jest pomoc w zakresie opieki technicznej nad stroną?

Usługa opieki technicznej nad stroną internetową to oferta kierowana zwłaszcza do odbiorców biznesowych, zarówno niewielkich jak i większych podmiotów, którzy troszczą się o poprawne i nieustanne funkcjonowanie ich strony, a także ochronę jej zasobów i baz danych. Oferta ta przydatna jest też blogerom oraz freelancerom posiadającym własne strony. W bazowym pakiecie oferty zawarta wsparcie w przygotowaniu kopii zapasowych, przeprowadzenie aktualizacji WordPressa i usuwanie skutków cyberataków. W bardziej rozbudowanych pakietach oferowane są także przeróżnego typu monitoringi (między innymi zmian wtyczek, zmian zawartości i logowań użytkowników).

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]