Jakie cechy powinien mieć hosting na WordPress?

Strony internetowe Usługi

Funkcjonuje wiele systemów zarządzania treścią stron internetowych (Zikula, Quick.Cms, Mambo), jednak niewątpliwie w ostatnich latach większość stron tworzy się o WordPress. Nic dziwnego, ponieważ w przeciwieństwie do innych CMS-ów, nawet początkujący internauta zbuduje na nim prostą stronę internetową, a Ci którzy mają kwalifikacje zbudują na WordPress nawet ogromny sklep internetowy.

Z jakiej przyczyny WordpPress jest tak popularny?

Jeszcze 15 lat temu WordPress służył głównie jako oprogramowanie, na którym łatwo i ekspresowo można było uruchomić blog. Z czasem możliwości WordPressa rozszerzały się, powstały tysiące wtyczek i motywów umożliwiających tworzenie na nim coraz bardziej skomplikowanych stron internetowych, a ostatnio też sklepów (dzięki połączeniu połączeniu z WooCommerce). Obecnie więc ten CMS służy nie tylko blogerom, ale przede wszystkim osobom projektującym strony www, prowadzącym działalność gospodarczą w internecie, właścicielom przedsiębiorstw, a także zarządcom portali społecznościowych. Fundamentalną zaletą WordPressa jest prostota jego instalacji, możliwość korzystania z tysięcy szablonów, które pozwalają błyskawicznie modyfikować wygląd strony, oraz dostęp do równie dużej ilości pomocnych wtyczek, pomagających m.in. w przekładzie stron, tworzeniu backupu, eliminowaniu spamu, optymalizacji strony (SEO), dodawaniu komentarzy, przyśpieszeniu ładowania się strony, wstawianiu formularzy bądź śledzeniu statystyk odwiedzin strony. Warto podkreślić, iż większość wtyczek i szablonów dostępnych jest za darmo! WordPress skupia masywną społeczność użytkowników, którzy dbają o ciągły jego rozwój, stąd też regularne aktualizacje systemu usuwające luki w zabezpieczeniach i gwarantujące wysokie bezpieczeństwo użytkowania.

Jak znaleźć dostawcę hostingu na WordPress?

Poszukując hostingu strony na WordPress trzeba powierzyć go dostawcy, który stworzył usługę specjalnie dla tego CMS. Godny polecenia jest dedykowany hosting z automatyczną instalacją WordPress, zgodny z aktualnymi przepisami dotyczących ochrony danych osobowych i bez limitu transferu. Należy wziąć pod uwagę, czy dostawca hostingu dla WordPress korzysta z szybkich i wydajnych dysków SSD, regularnie tworzy backup danych, gwarantuje bezawaryjne funkcjonowanie serwera (tj. na poziomie minimum 99%), a w przypadku awarii oferuje całodobowe wsparcie techniczne. Nie bez wpływu jest też możliwość kupna i wdrożenia certyfikatu SSL dla strony, udostępnienie darmowych narzędzi do monitoringu działania serwera czy opcja dodania nielimitowanej liczby kont poczty elektronicznej, a wszystko to w oparciu o jasny i rozważny cennik.