Chcesz zwiedzić ciekawe miejsca w Małopolsce? Tu znajdziesz o nich informacje

Baza porad Strony internetowe Turystyka

Nieznane miejsca w Małopolsce. Uzyskaj więcej informacji na visitmalopolska.pl.

Pomimo, że województwo małopolskie jest jednym z mniejszych w naszym kraju, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno przyjezdnym zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu dużo, dlatego zdarza się, że ciężko znaleźć coś dla siebie w setkach wiadomości o godnych zwiedzenia zabytkach i planowanych imprezach sportowych czy kulturalnych w Małopolsce.

Serwis dla zainteresowanych atrakcjami w Małopolsce – co tu odkryjesz?

Żeby zaprezentować zainteresowanym atrakcje turystyczne tego województwa, przygotowano stronę visitmalopolska.pl. Publikowane są tu informacje nie tylko o interesujących zabytkach oraz miejscach w Małopolsce, jak również o pokazach i imprezach kulturalnych, sportowych czy folklorystycznych planowanych na jego obszarze. Witryna prowadzona w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże portal? Osoby myślące o pobycie w Małopolsce o razu na stronie głównej spostrzegą mapkę, na której migiem odszukają schroniska młodzieżowe, hotele i pensjonaty, Centra Informacji Turystycznej, jak również zabytki i muzea położone w miastach Małopolski. Portal ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski także pod względem logistycznym, oferując informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach pojazdów, jak i o lotniskach i dworcach kolejowych. Dodatkowo dla tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, serwis przygotował kilka wirtualnych spacerów prezentujące między innymi czar parków narodowych i krajobrazowych, regiony agroturystyczne oraz zamek na Wawelu.

Przydatne rozmówki i wykaz ambasad – istotne informacje dla cudzoziemców

Witryna visitmalopolska.pl nie zapomina także o przyjezdnych z zagranicy, którzy chętnie przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i innych południowych miejscowości. Ciekawostki zawarte na stronie publikowane są zatem w języku angielskim, ale prócz tego w m.in w języku hiszpańskim, włoskim oraz niemieckim, francuskim. Niesłychanie przydatny dla obcokrajowców jest także dział Rozmówki, gdzie poznają podstawowe wyrażenia i sformułowania, które pozwolą im dogadać się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w czasie podróży po naszym kraju. Turyści z zagranicy znajdą tu rejestr konsulatów i ambasad mających swoje siedziby na obszarze województwa małopolskiego.

Nasze dane teleadresowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego