Skład książek
Przed laty odpowiadał za to zecer, obecnie odbywa się na komputerach. Skład książek nie jest już zajęciem tak czasochłonnym, jednak wciąż wymaga ogromnej dokładności, wiedzy dotyczącej najróżniejszych reguł, a także ogromnych zdolności. Na czym konkretnie polega? Komu zlecić podobne prace?
Skład książek, a programy
W sieci dostępnych jest mnóstwo aplikacji umożliwiających fachowy skład książek lub broszur. Największą popularnością szczyci się z pewnością Adobe InDesign, z którego korzysta większość specjalistów z branży. Trochę rzadziej używany okazuje się natomiast QuarkXPress. Obydwa programy to rozwiązania komercyjne, ale dostępna jest także darmowa alternatywa – Scribus.
Jaki powinien być skład książek?
Skład książek powinien sprawić, że tekst będzie jak najbardziej przejrzysty – nieodpowiednio złożony tekst szybko zmęczy czytelnika, z uwagi na co ten nie przeczyta go do końca. Ważne są także względy wizualne – książka musi dobrze wyglądać. Ogromne znaczenie ma poza tym to, w jaki sposób tekst sąsiaduje z pozostałymi elementami stronicy – obrazami lub ozdobnikami.
Przykłady składu książek
Na podobne usługi decydują się często redakcje gazet oraz innych publikacji – zwłaszcza, kiedy są to niewielkie firmy i nie zatrudniają własnych fachowców. Popularność składu książek rośnie też z uwagi na zainteresowanie self-publishingiem.
Jakim fachowcom zlecić skład książek?
Dobrym rozwiązaniem będzie zlecenie podobnych prac agencji reklamowej – takie przedsiębiorstwa używają odpowiednich aplikacji, dzięki czemu otrzymujemy pewność, że końcowy efekt w pełni nas zadowoli.
Nasze dane teleadresowe:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków
Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail:
[email protected]