Eko gadżety – wbrew pozorom to nie tylko koszulki i długopisy

Reklama i marketing

W ostatnim dziesięcioleciu temat ekologii przeobraził się w jednym z najważniejszych problemów, komentowanych w debacie publicznej. Konieczność modyfikacji naszych przyzwyczajeń dotyczących racjonalnego zużycia surowców, powoli przenika do każdego aspektu życia, także do świata reklamy. Współcześnie zarówno niewielkie firmy, jak i duże spółki, podejmują wiele starań, aby być eco-friendly. Swoją troskę o ochronę otaczającego nas świata mogą one zademonstrować klientom w różny sposób, także poprzez stosowanie w działaniach promocyjnych ekologicznych gadżetów reklamowych.

Cechy ekologicznych gadżetów reklamowych

Eko gadżety to artykuły reklamowe, ale wyprodukowane z materiałów przetworzonych albo łatwo degradowalnych. Są to również gadżety z tkanin bez domieszek tworzyw syntetycznych, które są przydatne i których obdarowany nimi klient nie wyrzuci zbyt szybko. Sprawia to, że korzystanie z nich w niewielkim stopniu wpływa na zaśmiecanie natury. Za eko gadżety reklamowe traktuje się także te artykuły, które wyprodukowano z polipropylenu (PP). Mimo, iż jest to polimer, łatwo daje się go przetwarzać, natomiast kiedy już nie jest to możliwe, w trakcie jego rozkładu nie są emitowane szkodliwe gazy.

Eko gadżety promocyjne – co oferują hurtownie?

Można przypuszczać, że w ofercie producentów nieczęsto natrafia się szeroki katalog ekologicznych gadżetów reklamowych. To założenie jest błędne. Już sama oferta odzieży promocyjnej jest olbrzymia – nadruki zleca się na t-shirtach z bawełny organicznej, w najrozmaitszych krojach (męskich, damskich oraz dziecięcych), a także w szeregu barwach. Grafiki reklamowe nanoszone są na jutowe oraz bawełniane torby, dostępne w formie tradycyjnych toreb zakupowych, ale także m.in. workowych plecaków. Pozostałe rozpowszechnione gadżety tego rodzaju to oczywiście długopisy, które wykonuje się z bambusa lub ze zrolowanego papieru, ekologiczne puszki z biodegradowalnego polilaktydu, papierowe pojemniki na gorące napoje, jak również saszetki.