Malarstwo cyfrowe – jakich narzędzi potrzebujesz i gdzie znaleźć kurs?

Kształcenie

Kurs Photoshop - ta niebywała oferta Was zadowoli.

Sztuka nie pozostaje w tyle i od dziesięcioleci próbuje dotrzymać kroku postępowi cyfrowemu. Zdolność malarstwa tradycyjnymi technikami teraz nie jest już jedynym warunkiem, żeby zdobyć pracę w branży filmowej czy gamingowej, bowiem te sektory rozrywki na etapie projektowania świata przedstawionego i postaci wykorzystują głównie zaawansowane oprogramowanie. Znając te realia duży odsetek początkujących osób rozpoczynając swoją przygodę z malarstwem niezwłocznie stara się przyswoić sobie popularne programy, stosowane na co dzień w malarstwie komputerowym.

Jakie narzędzia do malarstwa komputerowego wykorzystują artyści

Istnieje dużo programów używanych współcześnie do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich to Photoshop, który mimo iż powstał jako oprogramowaniem do obróbki fotografii, w mgnieniu oka stał się ulubionym softwarem game devów i ilustratorów. Za sprawą powodzenia Photoshopa powstały inne pokrewne programy, jak między innymi Corel Painter, GIMP czy Krita, w których przy użyciu rozmaitych cyfrowych pędzli można tworzyć prace przywodzące na myśl obrazy wykonane akwarelą, farbami akrylowymi lub gwaszem. Malarstwo cyfrowe daje artystom większą wolność – twórca ma możliwość modyfikowania niefortunnych ruchów pędzla, a także ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby wszak się nigdy nie kończą!

Digital painting – szkolenie pod okiem instruktora

W praktyce uczenie się malarstwa cyfrowego toczy się podobnie jak opanowywanie tradycyjnych technik malarskich. Rzecz jasna pierwsze kroki można postawić na własną rękę, lecz by dobrze rozwinąć swoje umiejętności, a zarazem poznać zaawansowane funkcje oprogramowania oraz najważniejsze metody wykorzystania pędzli, rekomendujemy wziąć udział w kursie prowadzonym przez kompetentnego instruktora. Jeśli w okolicy twojego miejsca zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która prowadzi lekcje malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do rozlicznych video kursów Adobe Photoshop online. Spektrum technik jakie omawiają takie szkolenia jest rozległe i uczą one znacznie więcej niż tylko podstaw funkcjonowania programu. Kluczowe jest jednak, by postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online znaleźć taki, który pozwala użytkownikowi na kontakt z autorem szkolenia.

Nasze dane teleadresowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]