Kurs turystyki wysokogórskiej – dlaczego warto się na niego zapisać?

Hobby i rozrywka Kształcenie Turystyka

Jeszcze nigdy nie widziałeś tak korzystnej oferty kursu górskiego!

Góry są niebezpieczne, a zarazem są niesamowite. W zasadzie co kilka tygodni, a głównie w okresie, gdy wczasowicze tłumnie odwiedzają modne miejscowości turystyczne zlokalizowane w pobliżu słynnych szczytów, docierają do nas informacje o nowych fatalnych zdarzeniach z udziałem ludzi, którzy bez odpowiedniego wyposażenia porwali się na wyprawę szlakiem o najwyższej trudności. Wobec tego pasjonatom gór chcącym przeszkolić się w bezpiecznym przemieszczaniu się po nich polecamy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs górski – szkolenia na łonie natury w bardzo małych grupach

Najlepszą metodą, aby nabyć potrzebną wiedzę jest odbycie wieloaspektowego kursu prowadzonego przez profesjonalistów z każdego z najistotniejszych obszarów związanych ze wspinaczką wysokogórską, a więc przewodników górskich, instruktorów wspinaczki oraz ratowników górskich. Z ich wsparciem uczestnicy kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się między innymi prawidłowego używania czekanu, poruszania się w rakach oraz na rakietach śnieżnych, poznają zasady asekuracji, autoasekuracji i sposoby radzenia sobie podczas upadku, poruszania się w zespole linowym, jak również po szlakach wyposażonych w via ferraty. Co ważne, kurs górski uczy uczestników podstaw medycyny górskiej, survivalu i orientacji w terenie, które są niezbędne w czasie najrozmaitszych nieprzewidzianych zdarzeń. Szkolenie pokrywa również reguły właściwego zachowania się podczas lawiny.

Kursy górskie, w tym też kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, prowadzi zespół Exploruj.pl, który posiada wieloletnie doświadczenie jako organizator ekspedycji w pasma górskie całego świata. Szkolenia prowadzone są na łonie natury (na Słowacji, w Polsce i w Austrii) w bardzo małych grupach, które przeważnie nie przekraczają sześciu osób. Skutkiem tego zdobywanie wiedzy ma miejsce w przyjemnej atmosferze. Instruktorzy mają wtedy sposobność ofiarować każdemu z uczestników kursu dostatecznie dużo czasu i uwagi, żeby mogli oni efektywnie przyswoić sobie fundamentalną wiedzę, niezbędną do pewnego poruszania się po górach.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]