Kurs gotowania dla dzieci – proste zadania dla małych kucharzy

Kształcenie Żywność

Sprawdź informacje o warsztatach kulinarnych dla dzieci.

Dzieci lubią asystować nam w gotowaniu – wybierać i podawać składniki bądź dekorować ciasta. Chcesz rozwijać fascynację Twojej pociechy? Sprawdź kursy gotowania dla dzieci. Z tego wpisu dowiesz się, jak przebiegają takie zajęcia.

Kurs gotowania dla dzieci kształtuje kreatywność małych kucharzy

Warsztaty kulinarne dla dzieci mogą uczestniczyć pociechy w przedziale wiekowym od 6-10 lat. Podczas warsztatów dzieci uczą się samodzielności oraz rozwijają swoją kreatywność i co istotne – zyskują pożyteczne umiejętności. A jednocześnie doskonale się bawią. Opanowywanie prostych przepisów, komponowanie ulubionych smaków i dobieranie i mieszanie składników – to wszystko sprawia, iż dzieci z entuzjazmem eksperymentują i są bardziej świadome w kuchni. Dzieci poznają dodatkowo zasady, jakie powinno się stosować w kuchni, co korzystnie wpływa na ich bezpieczeństwo podczas kucharzenia. W warsztatach mogą też uczestniczyć rodzice, jest to tym samym świetna sposobność do spędzenia kilku godzin wspólnie z potomkiem. Opiekunowie mogą przypatrywać się kulinarnym wysiłkom swoich dzieci, a potem skosztować tego, co ugotowały.

Jak wyglądają warsztaty kulinarne dla dzieci?

Spotkania trwają 3 godziny zegarowe i odbywają się w Krakowie. W czasie kursu dzieci szykują danie główne oraz deser. Mali entuzjaści kuchennego rzemiosła mogą wybrać specjały włoskiej kuchni – przyrządzić smaczny makaron na słodko lub słono, ewentualnie podjąć się pieczenia ozdobionej świeżymi dodatkami, pachnącej pizzy. W czasie warsztatów grupa przygotowuje również pyszny deser – mus z polewą owocową oraz mascarpone. Nauka połączona z zabawą to wspaniały sposób spędzania wolnego czasu, a własnoręczne przygotowywanie ukochanych dań przynosi dzieciakom dużo szczęścia. Nawet najbardziej krnąbrne dziecko będzie z pasją oddawało się przyrządzaniu doskonałej pizzy czy ozdabianiu tortu. Warsztaty kulinarne dla dzieci są prowadzone przez zawodowego szefa kuchni, który posiada wieloletnią praktykę oraz doskonałe nastawienie do maluchów.

Nasze dane teleadresowe:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]