Wyjątkowy topaz mistyczny

Kosztowności

Kup mystic topaz

Wspaniały blask i oryginalny, jak na topaz, kolor to najistotniejsze cechy topazu mistycznego, który od lat cieszy się dużym zainteresowaniem miłośników ozdób. Mimo że na pierwszy rzut oka możnaby mylnie stwierdzić, że to odmienny minerał, topaz mistyczny jest naprawdę normalnym topazem. Jego wyjątkowe właściwości są efektem specjalnej technologii produkcji – naturalny topaz jest w jej toku wystawiany na wpływ gorąca i powlekany niezauważalną warstwą kruszcu ozdobnego. To z tego powodu topaz mistyczny wygląda tak dobrze.

Barwy topazu mistycznego

Odcienie, które przybiera topaz mistyczny zależne są w szczególności od metalu, z jakim jest połączony. Szczególnie często widywany jest czerwony topaz mistyczny, powstający w kąpieli z tytanem. Chrom sprawia natomiast, iż kamień ma purpurowy kolor, błękitny z kolei jest wynikiem rozgrzania topazu bez żadnych dodatków. Szczególnie dobre skutki daje stosowanie białego topazu – szczególnie wydobywanego w Afryce, Brazylii lub Azji.

Biżuteria z topazem mistycznym

Jak w poprzednim akapicie wspomnieliśmy, wspaniałe właściwości topazu mistycznego są bardzo doceniane przez jubilerów. Chętnie stosują go więc do produkcji naszyjników, kolczyków i broszek. Wbrew powszechnemu mniemaniu biżuteria z topazem mistycznym może być noszona częściej niż jedynie do eleganckich strojów – świetnie wygląda również na co dzień. Ważna jest też mnogość barw, sprawiająca, że łatwiej możemy wybrać ozdoby do swojej kreacji.