Szukasz dobrego hostingu? Postaw na niezawodność i bezpieczeństwo

IT Strony internetowe Usługi

Jeśli masz firmę, to na pewno posiada ona swoją stronę internetową. Czy wiesz jednak, jak znaczący dla Twojego biznesu jest poprawnie dobrany hosting? Czym zatem powinien się charakteryzować najlepszy hosting dla firm?

Hosting dla firm – wybierz bezpieczeństwo i prędkość

Hosting, przede wszystkim ten dedykowany dla firm, powinien łączyć w sobie kilka wartości: być bezawaryjny, bezpieczny, szybki i zapewniać wsparcie techniczne. Gdy mówimy o szybkości, mamy na myśli szybkość ładowania się stron. Dlaczego jest ważna? Po pierwsze, ma ona wpływ na wrażenia użytkownika, który często ma tendencje do przedwczesnego opuszczenia strony, jeśli ładuje się ona za długo. Po drugie, prędkość ładowania się strony jest jednym z ważnych czynników, które popularne przeglądarki pod uwagę podczas określania pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Poza optymalizacją kodu o obrazów czy likwidacją błędnych przekierowań w obrębie strony, równie znaczący dla czasu ładowania witryny ma także rodzaj hostingu (VPS, dedykowany, w chmurze, bądź współdzielony), wysoka szybkość łącza oraz użycie szybkich dysków SSD w serwerach. Poza tym biznesy powinny szukać usługi hostingowej gwarantującej pełną niezawodność. Serwery firmy hostingowej powinny działać w sposób ciągły. Warto wybierać tych dostawców, którzy oferują bezawaryjne działanie serwera na poziomie min. 99%. Ten czynnik powinien być niezmiernie ważny dla sklepów internetowych, ponieważ każda godzina niedostępności sklepu może powodować wiele tysięcy strat.

Czym powinien cechować się dobry hosting internetowy?

W przypadku hostingu internetowego nie należy skłaniać się do opcji najtańszych. Darmowe usługi hostingowe z reguły charakteryzują się słabą jakością, a raz za razem zdarza się, że serwery takiej usługi znajdują się za granicą i nie ma do nich dostępu w razie awarii. Dla stron firmowych wypatrujmy hostingu zapewniającego całodobowe wsparcie techniczne doświadczonego zespołu. Kluczowe, by reakcja na zgłoszenia ewentualnych awarii była również stosunkowo krótka, kontakt z dostawcą łatwy, a cennik hostingu i warunki prolongaty ważności domeny skonstruowane w jasny sposób. Nie zapominajmy też o bezpieczeństwie naszych danych. Serwery firmy hostingowej muszą być zabezpieczone stale aktualizowanym oprogramowaniem antywirusowym, w serwerowni winny panować adekwatne warunki techniczne (temperatura, chłodzenie, zabezpieczenie w razie pojawienia się ognia), a kopia zapasowa danych powinna być wykonywana regularnie.