Skrzynka teletechniczna – do czego służy?

Instalacje przemysłowe

Więcej o skrzynce telekomunikacyjnej na telmor.pl.

Skrzynki teletechniczne muszą spełniać wiele oczekiwań i być wyjątkowo funkcjonalne. W sprzedaży wyróżniamy wiele ich modeli, których struktura musi być dostosowana na każdą ewentualność. Do czego są potrzebne skrzynki telekomunikacyjne i jak powinny być zbudowane?

Skrzynka telekomunikacyjna – kable telekomunikacyjne i skrętki koncentryczne

Skrzynka telekomunikacyjna powinna być skonstruowana z wytrzymałego metalu i mieć stosowne wycięcia, które pełnią funkcję wentylacyjną oraz przepuszczają sygnał bezprzewodowy. W sprzedaży znajdziemy dwa podstawowe rodzaje skrzynek telekomunikacyjnych. Najczęściej spotykany model to skrzynka teletechniczna zlokalizowana na powietrzu, która musi być wytrzymała na ingerencje osób trzecich, a także urazy mechaniczne. Kolejna grupa to skrzynka usytuowana wewnątrz domów, w której mieszczą się kluczowe przewody – tj. skrętki koncentryczne oraz niezbędne przyłącza urządzeń – modemy TVK, wejścia optyczne. Poszczególne urządzenia możemy zainstalować na przykład na rzepy lub specjalne taśmy instalacyjne.

Skrzynka telekomunikacyjna – specjalistyczne zasuwy

Priorytetowym czynnikiem jest także ochrona przed dostaniem się do szafki osób nieuprawnionych. W tym celu służą uniwersalne zamki. To ważne również w domu, w którym przebywają osoby małoletnie. Pamiętajmy także o uporządkowaniu kabli – w tym celu wykorzystuje się profesjonalne komory. Na rynku znajdziemy wiele rodzajów szafek – dostępnych w różnych rozmiarach, dzięki czemu błyskawicznie dopasujemy je do swoich potrzeb.

Nasze dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]