Jak działa wzmacniacz szerokopasmowy

Instalacje przemysłowe

Więcej informacji o wzmacniaczu szerokopasmowym

Wzmacniacz szerokopasmowy to wielofunkcyjne urządzenie wykorzystywane przez operatorów telewizji kablowych. Zostało ono zaprojektowane w celu wzmacniania i ustabilizowania mocy sygnałów kierowanych do konkretnych odbiorników. Gdzie umieszcza się wzmacniasz szerokopasmowy i co go wyróżnia?

Wzmacniacz szerokopasmowy – zwiększanie mocy sygnałów

Wzmacniacze odbiorników telewizyjnych pracują najczęściej w przedziale 30 Hz – 6 MHz. Znakomicie redukują wszelkie awarie emitowane najczęściej przez internet bezprzewodowy i pozwalają na odtwarzanie treści interaktywnych. Z reguły zlokalizowane są w blokach, w których mieszkają klienci. Sprzęty tego typu zasilane są lokalnie lub zdalnie, co sprawia, że ich lokalizacja nie wiąże się z żadnymi ograniczeniami. Uzyskiwany sygnał jest znakomity, a obsługa sprzętu prosta. Moduły te wyróżniają się wysokim poziomem wyjściowym – w granicach 122dBuV. Poziom może być różny, w zależności od stosowanego modelu.

Wzmacniacz szerokopasmowy – dostarcza doskonałą siłę sygnału

Konfiguracja wzmacniacza szerokopasmowego jest nieskomplikowana. Wykorzystuje się do tego celu moduły WHX-823 lub moduły WHX-923. Do wzmacniaczy zaimplementowano też specjalistyczną ochronę przed przepięciami pochodzącymi z linii, co powoduje, że są niezwykle praktyczne. Niektóre z nich wyposażono w profesjonalny filtr zakłóceń. Niski koszt inwestycji sprawia, że moduły te są szeroko rozpowszechnione i gwarantują abonentom świetną siłę sygnału w domowych telewizorach. Ogromną zaletą jest też niski poziom mocy ok. <5,5W.

Nasze dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]