Wyprawy w góry – nie tylko Tatry

Hobby i rekreacja Turystyka

Pod tym linkiem znajdziesz unikalną ofertę wypraw

Wiele osób spędza swój czas wędrując po górach. Zwykle zaczynają od wędrówki po polskich Tartach, wraz z upływem czasu jednak już im to nie wystarcza. Szukają nowych wyzwań – ich pragnieniem stają się wycieczki w coraz wyższe partie gór. Otwarte granice sprawiają, że nawet wędrówki na szczyty znajdujące się w dalekich od Polski rejonach stają się dzisiaj osiągalne.

Wyprawy w góry wysokie – jak się zorganizować?

Obecnie przed zwolennikami górskich wędrówek otworem stoją nie tylko Alpy (z ich najwyższym wzniesieniem Mount Blanc) czy nasze krajowe i słowackie Tatry, ale także najwyższe wzniesienia Meksyku, Afryki oraz Azji. Z całą pewnością dużym ułatwieniem w zdobywaniu tych pięcio- czy siedmiotysięczników jest działalność na krajowym rynku agencji trekkingowych organizujących wyprawy na Kazbek czy Elbrus. Rzecz jasna pomoc agencji dużo usprawnia, ale jej instruktorzy nie zdobędą szczytów za nas. Wymagana jest sprawność fizyczna, która pozwoli nam znieść trwającą wiele godzin wędrówkę z niezwykle ciężkim, mającym nawet kilkanaście kilogramów plecakiem ze specjalistycznym wyposażeniem i dostosowanym do warunków klimatycznych ubiorem.

Wyprawy w góry – jakie wymagania stawia się uczestnikom?

Od wszystkich, którzy podejmują decyzję o wzięciu udziału w wyprawie górskiej – na Elbrus, Pik Lenina, bazę pod Annapurnąbądź Mount Everest – wymaga się pewnej praktyki w zbliżonych do tego typu wyprawach, ponieważ im wyżej będziemy się wspinać, tym większe prawdopodobieństwo rozwoju choroby wysokościowej. Umiejętność korzystania z czekanu oraz poruszania się w grupie, której członkowie nawzajem się zabezpieczają liną – to wymogi, które powinno się bezwzględnie spełniać. Nie możemy zapomnieć też, że trekking wysokogórski to wędrówka zespołowa. Znaczenie ma więc doświadczenie pracy w zespole. Podczas wyprawy w góry niezbędne jest bezwzględne dostosowanie się do decyzji podejmowanych przez lidera grupy.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]