Trekkingi – poznaj góry inaczej niż zwykły turysta

Hobby i rekreacja Turystyka

Oferta trekkingów w dobrej cenie. Sprawdź co dla Was stworzyliśmy.

Wypady w góry mogą mieć wiele form. Od nieśpiesznych spacerów po łatwych szlakach w bezpiecznym sąsiedztwie ośrodków turystycznych, przez piesze, wielogodzinne marsze po trasach plasujących się wyżej na skali trudności, aż po rygorystyczne trekkingi. By wziąć udział w trekkingach, konieczna jest praktyka w przemieszczaniu się po górach (tak oznaczonymi szlakami, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, jak również zdolność posługiwania się sprzętem turystycznym oraz wspinaczkowym. Aczkolwiek w zamian za niejednokrotnie olbrzymi nakład pracy otrzymujemy możliwość podziwiania niesamowitych widoków i obcowania z dziewiczą naturą.

Trekkingi – dopasuj odpowiedni stopień trudności do swojego doświadczenia

Poziom trudności technicznej jest zależny od obszarów, przez które prowadzą trekkingi. Eksperci rozróżniają 3 poziomy trudności wycieczek w regiony górskie. W trekkingach pierwszego stopnia uczestniczyć mogą wszyscy, którzy mają dobrą sprawność fizyczną, a stan ich zdrowia nie jest przeszkodą do zwiększonej aktywności. Drugi poziom trudności wymaga solidnej sprawności oraz co najmniej minimalnej praktyki w górach – na przykład w polskich Karpatach. Ostatni stopień to wyprawy dla uczestników ze znakomitą sprawnością fizyczną, wiedzą z obszaru charakteru wysokich łańcuchów górskich i umiejących używać sprzęt, jak również niebojących się uciążliwych warunków obozowania w trakcie długiej wyprawy.

Dokąd wybrać się na trekking?

Trekkingi można uprawiać we wszystkich górach. W Polsce amatorzy tego rodzaju rozrywki bardzo upodobali sobie szlaki w Tatrach. Jeśli zaś chodzi o pozostałe góry Europy, szerokim uznaniem szczycą się leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz, Góry Przeklęte na Bałkanach, wschodnia część Karpat oraz Alpy. Najbardziej doświadczone w trekkingu osoby powinny z kolei sprawdzić swoje umiejętności w trakcie wyprawy w Karakorum, Andach lub Himalajach.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]