Trekkingi – góry to nie tylko wspinaczka

Hobby i rekreacja Turystyka

Trekkingi - poznaj bezkonkurencyjną ofertę

Wędrówki po najwyższych szczytach utożsamiamy szczególnie z bardzo doświadczonymi alpinistami. Jednak do trekkingów niepotrzebne okazują się najczęściej takie kwalifikacje – w wielu pasmach poprowadzono bowiem trasy, z którymi poradzi sobie dowolny turysta – jeżeli rzecz jasna posiada właściwe akcesoria, czyli kijki zapewniające przyczepność na nierównych szlakach oraz buty z przyczepną podeszwą. Na najtrudniejszych fragmentach potrzebna będzie również pomoc doświadczonego instruktora, bo ten powie, jak korzystać z dodatkowego, zapewniającego bezpieczeństwo sprzętu. W jakich sytuacjach więc będzie on niezbędny? W jakich górach zazwyczaj odbywają się trekkingi?

Narzędzia do trekkingu

Trekkingi są czasem prowadzone w bardzo technicznym obszarze, co powoduje, że potrzebne stają się narzędzia umożliwiające przejście trasy. Najważniejszymi wśród nich są niewątpliwie raki, ponieważ gwarantują przyczepność nawet na oblodzonych szlakach – a na wysokich górach spotkać je można również podczas upałów. Na trudnych podejściach pomocny okazuje się również czekan. Do korzystania z tych akcesoriów niezbędne są specjalistyczne kwalifikacje – dlatego nieobyci klienci na trekkingi powinni udać się wraz z instruktorem, który powie nam, jak bez ryzyka pokonać trasę.

Trekkingi – gdzie się odbywają?

Trekkingi pozwalają na zobaczenie szczególnie ciekawych szczytów na świecie, a te zazwyczaj są niedostępne dla zwykłych gości. Najczęściej prowadzone są w wysokich górach – krajowi górołazy chętnie wybierają słowackie Tatry, a także do Włoch oraz na norweskie fiordy. Sporym zainteresowaniem w świecie miłośników trekkingu cieszy się również Kilimandżaro i Andy w Peru. Ci z nas, którzy mają już jakieś umiejętności w wędrówkach po górach mogą zaś udać się w Himalaje – trekkingi organizowane są tam m. in. u podnóża Everestu i Annapurny.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]