Kochasz góry? Sprawdź się na trekkingach w Himalajach

Hobby i rekreacja Turystyka

Szukasz dobrej oferty wyprawy w Himalaje? Nie zwlekaj! Wejdź tu.

Łańcuch Himalajów wspólnie ze zlokalizowanym w pobliżu pasmem Karakorum to obszary owiane legendą. Wpływa na to dużo czynników – głównie fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie na Ziemi i to , rzecz jasna, w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Nie sposób nie napomknąć również o skrajnej trudności niektórych szczytów oraz tym, że to właśnie Himalaje stały się polem rywalizacji zawodowych himalaistów z całego świata. Nie zadziwia nas stąd zainteresowanie, jakie budzą wyprawy w Himalaje także pośród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj zawodowym przewodnikom

Na wstępie należy podkreślić, że jeśli chodzi o trekking, Himalaje i Karakorum są bardzo trudnymi pasmami górskimi – nawet, gdy wyprawa nie wiąże się ze zdobywaniem danego szczytu. Trudności sprawia też sama organizacja podróży – rezerwacja biletów oraz otrzymanie pozwolenia i wizy. Wobec tego najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm organizujących trekkingi w tych okolicach. Kolejnym atutem jest opieka zawodowych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), dzięki czemu trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, nie mających praktyki w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – wycieczki wokół Shishapangmy lub Manaslu

Z jasnych przyczyn osoby podczas swojej pierwszej wizyty w Himalajach bądź Karakorum w Himalaje lub Karakorum sporadycznie podejmują decyzji o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie znaczy to jednak, iż te masywy leżą poza ich zasięgiem, ponieważ często aranżowane są trekkingi w pobliżu takich wierzchołków jak Everest, Lhotse czy Annapurna. Na uczestników tych trekkingów czeka nie tylko sposobność przezwyciężenia swoich słabości, ale też możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu Nepalczyków oraz podziwianie niesamowitych krajobrazów, jak na przykład lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]