Egzotyczna podróż do Tanzanii – wyprawa na Kilimandżaro

Hobby i rekreacja Turystyka

Tutaj poznasz aktualną ofertę wycieczki na Kilimandżaro.

Zdobywanie wierzchołków gór to marzenie licznych podróżników, którzy kochają ekstremalne wyjazdy. Niecodziennych doznań bez wątpienia dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiej przyczyny warto wziąć w niej udział?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem kontynentu afrykańskiego – osiąga prawie 6000 m n.p.m. Turystów zachęcają zwłaszcza sposobność ujrzenia egzotycznych zwierząt w ich naturalnym środowisku, znikające już lodowce, a także niesamowite widoki. Masyw Kilimandżaro tworzą Shira, Uhuru i Mawenzi – trzy szczyty stanowiące ślad po wulkanach. Ekspedycja na najwyższy afrykański szczyt wymaga odpowiedniego przygotowania – ze względu na sporą wysokość istnieje zagrożenie pojawienia się choroby wysokościowej, a zmieniająca się pogoda sprawia, że dotarcie na szczyt masywu jest dla turystów ogromnym wyzwaniem. Osoby chcące wziąć udział w wyprawie muszą cechować się świetną kondycją psychiczną oraz fizyczną, które umożliwią maszerowanie przez – w przybliżeniu – 7 do 9 godzin dziennie.

O czym trzeba pamiętać przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro należy poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciw żółtej febrze, dzięki czemu pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą warto też zrobić zapas medykamentów przeciw malarii. Przed rozwojem choroby uchroni także odpowiednia profilaktyka – zastosowanie środków odstraszających insekty, a także korzystanie z odzieży przykrywającej ramiona i nogi. A w jaki sposób uchronić się przed rozwojem choroby wysokościowej? Wyprawa na wierzchołek Kilimandżaro powinna być poprzedzona odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przystosuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]