Alternatywa dla kajaków – rafting po Dunajcu

Hobby i rekreacja Hobby i rozrywka

Odpoczynek na rzekach kojarzymy głównie ze spływami kajakowymi. To rozrywka i sposób podróżowania, który jest w naszym kraju znany od ponad 100 lat i wciąż znajduje kolejnych sympatyków. W ostatnim czasie doczekał się jednak poważnego konkurenta. Mowa o raftingu, czyli spływach wieloosobowymi pontonami po rzece o porywistym, górskim charakterze. Dostarcza on znacznie większe emocje niż pływanie, a w tym samym czasie pozwala obcować z dziką przyrodą i zachwycać się widokami niedostępnymi dla turystów pływających po nizinnych rzekach.

Spływ pontonowy na Dunajcu – także dla amatorów?

Turyści wybierający rafting po Dunajcu nie muszą posiadać konkretnych kwalifikacji – organizatorzy takich usług dopasowują stopień trudności szlaku do doświadczenia ich uczestników. Konieczna będzie aczkolwiek umiejętność pływania i obsługi wioseł, zyskana na przykład w kanadyjce lub kajaku. Nie zapominajmy przy tym, że spływ po Dunajcu, ze względu na górski charakter rzeki, nie należy do najprostszych wypraw. Aby sprawnie stawić czoło wartkiemu nurtowi oraz przeciwnościom czekającym na szlaku, uczestnicy muszą być co najmniej w dobrej formie i powinni lubić aktywne, nawet nieco ekstremalne formy odpoczynku.

Rafting po Dunajcu – jakie czekają nas atrakcje?

Znoje samej przeprawy rekompensują przepiękne widoki. Rafting Dunajcem to doskonała okazja do tego, żeby z niecodziennej perspektywy podziwiać zniewalające krajobrazy. Pieniny wraz ze zwrotem Dunajca należą bowiem do najbardziej przyciągających krajobrazowo rejonów Polski, a nawet całej Europy. Rafting na Dunajcu to również wspaniała alternatywa dla miłośników adrenaliny, ponieważ szlak obfitujący w liczne przeszkody i zakola podaruje wiele niezapomnianych emocji.