Uniwersalne i przemysłowe filtry powietrza

Branża ciepłownicza

Jeśli potrzebujesz filtrów hepa h14, koniecznie sprawdź https://marss.pl/oferta/filtry-absolutne-hepa/filtr-absolutny-hepa-z-separatorami-aluminiowymi/

Powiedzmy sobie prawdę: jakość powietrza w naszym kraju kiepska. Pod tym kątem Polska plasuje się na jednym z najdalszych miejsc wśród państw Unii Europejskiej. Regularnie przekazywane są nowe raporty o przekroczeniu dopuszczalnego poziomu pyłów PM10 oraz PM2.5 i stąd też nieprzerwanie poszukiwane są skuteczne rozwiązania, pozwalające poradzić sobie z postępującym zanieczyszczeniem, szczególnie w miejscach, w których utrzymanie sterylności powietrza jest niezwykle istotne (np. w budynkach służby zdrowia).

Filtry F7 i F9 – skutecznie wyłapują pyły zawieszone oraz roztocza

Filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air), czyli filtry powietrza wysokiej skuteczności, znane i stosowane są od lat siedemdziesiątych. Są obecne między innymi w domowych oczyszczaczach powietrza oraz odkurzaczach. W urządzeniach wentylacyjnych zakładanych w budynkach mieszkalnych, obiektach użyteczności publicznej lub biurach znakomicie sprawdzą się uniwersalne filtry dokładne typu minipleat, które zależnie od klasy są w stanie przefiltrować pyły zawieszone PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których drobinki są składową smogu. Nie są dla nich przeszkodą też takie zanieczyszczenia, jak spaliny, zarodniki grzybów lub włosy. Kupując filtry dokładne F7 czy F9 trzeba wziąć pod uwagę nie tylko ich skuteczność, ale również jakość ich produkcji. Te wytwarzane przez rodzimą firmę MARSS Filtry Hepa mają ocynkowaną stalową ramę, która cechuje się znaczną wytrzymałością na uszkodzenia i złe warunki atmosferyczne (jak wysoki poziom wilgotności, temperatury). Wydajny wkład filtracyjny wytworzony z włókna szklanego chroniony jest od strony wlotu powietrza aluminiową siatką. W filtrach mini-pleat papier filtrujący złożony jest w małe plisy i wzmocniony jest klejem poliuretanowym, co powoduje, że produkty te mają znaczną żywotność. Filtry minipleat występują w wielu wymiarach dostosowanych do zapotrzebowania każdego odbiorcy.

Filtry HEPA H13 i H14 – efektywna praca w ekstremalnym środowisku

Do wykorzystania w przemyśle wymagane są z kolei filtry o stanowczo wyższej przepustowości przelatującego powietrza, którą zapewniają filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy pakietu filtracyjnego są w nich równomiernie rozdzielone przez separatory z aluminium, a trwała rama, również wyprodukowana z ocynkowanej stali, nie jest podatna na zmiany temperatury i wodę, co pozwala na sprawną filtrację w ekstremalnym środowisku (nawet do 80 stopni Celsjusza). Filtry tego rodzaju stosowane są tam, gdzie trzeba spełnić najwyższe standardy sterylności powietrza, m.in. w przemyśle energetycznym.

Źródło zdjęcia – marss.pl.

Nasze dane teleadresowe:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46