Jakie role pełnią tabliczki informacyjne

Bezpieczeństwo

Tabliczki informacyjne znajdziesz na www.poniedzialek.pl/.

Tabliczki informacyjne są niezwykle istotne w przestrzeni miejskiej oraz wewnątrz pomieszczeń. Powodują one, że przestrzeń jest pełna ładu i harmonii, podnosi się również nasze bezpieczeństwo, chociaż z reguły możemy nie doceniać ich roli. Przekonajmy się więc w jakich miejscach możemy spotkać tabliczki informacyjne oraz dlaczego są tak potrzebne.

Tabliczki informacyjne – nie tylko na zewnątrz

Najczęściej występujące tabliczki informacyjne to szczególnie te, które usytuowano na nieruchomościach, takich jak domy, biurowce, urzędy, biura. Dzięki nim szybko dotrzemy na miejsce. Trzeba jednak zauważyć, że tabliczki informacyjne nie są zlokalizowane wyłącznie na zewnątrz bloków, bo bardzo często można je również spotkać w środku. To bardzo duża grupa oznaczeń, które najczęściej spełniają funkcję ochronną, ale również typowo komunikacyjną. Takie tabliczki ułatwiają znalezienie odpowiedniego biura lub urzędnika w dużych biurowcach – w budynkach samorządów przy wejściu widnieją tabliczki z nazwami departamentów. Szukasz referatu pomocy socjalnej czy wydziału komunikacji? Dzięki tabliczkom informacyjnym zrobisz to bez problemu. Tak samo ważne są tabliczki informacyjne z nazwiskami pracowników, które znajdujące się przy wejściu do pokoju. Co ciekawe tabliczki te mogą mieć zmienianą treść.

Tabliczki informacyjne – wytwarzane z trwałych komponentów

Pamiętajmy też o ochronie zdrowia i życia petentów – tabliczki informacyjne są przecież nakazywane przez odpowiednie ustawy. Pokazują drogi bezpieczeństwa, wyznaczają tzw. palarnie, mówią o kluczowych telefonach alarmowych. Biura mają obowiązek używania tabliczek informacyjnych, funkcjonują też pracownicy ds. BHP, którzy są odpowiedzialni za ich rozmieszczanie. Tabliczki informacyjne wytwarzane są z trwałych surowców (np. aluminium), niejednokrotnie świecą w ciemności, a ich montaż jest niesamowicie łatwy.

Nasze dane teleadresowe:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]